Lähihoitaja

Opiskele lähihoitajaksi iltaryhmässä Loimaalla. Opinnot alkavat 15.3.2021 ja opetusta järjestetään maanantai- ja tiistai-iltaisin.

Lisätietoa koulutuksesta:
Taina Huhti
puh. 040 900 1336, taina.huhti@novida.fi

Sanna Rämö (oppisopimus)
puh. 040 900 1586, sanna.ramo@novida.fi

Timo Kulmala (koulutuspäällikkö)
puh. 044 090 1223, timo.kulmala@novida.fi

LUE LISÄÄ

HAE JATKUVASSA HAUSSA

Artesaani

vaatetusala, tekstiiliala, sisustusala, kädentaitojen ohjaaja

Koulutukseen on jatkuva haku. Opetusta järjestetään 1-3 iltaa viikossa henkilökohtaisen suunnitelman mukaan. Lisäksi voit suorittaa tutkinnon osia kudonnasta, neuletuotteiden valmistamisesta ja tilan stailaamisesta myös iltaisin.

Lisätietoa koulutuksesta:
Minna Kantola
puh. 044 090 1265, minna.kantola@novida.fi

Timo Kulmala (koulutuspäällikkö)
044 090 1223, timo.kulmala@novida.fi

LUE LISÄÄ

HAE JATKUVASSA HAUSSA

Sähköasentaja

Opiskele sähköasentajaksi iltaryhmässä Loimaalla. Opinnot alkavat 10.3.2021 ja opetusta järjestetään maanantai-, tiistai- ja keskiviikkoiltaisin.

Lisätietoa koulutuksesta:
Markku Laiho
040 900 1284, markku.laiho@novida.fi

Satu Kaurala (koulutuspäällikkö)
044 090 1214, satu.kaurala@novida.fi

LUE LISÄÄ

HAE JATKUVASSA HAUSSA

Kosmetologi

Koulutus alkaa viikolla 43. Lähiopetusta järjestetään 1 ilta (klo 16.30-21.00) ja 1 päivä (klo 8-16) viikossa. Opinnot kestävät keskimäärin 2 vuotta.

Lisätietoa koulutuksesta:
Satu Kaurala (koulutuspäällikkö)
puh. 044 090 1214, satu.kaurala@novida.fi

LUE LISÄÄ

HAE JATKUVASSA HAUSSA
(Haku avautuu 1.4.2021)

Maaseutuyrittäjä/Tilanpidonjatkaja

Koulutukseen on jatkuva haku. Opetusta järjestetään maanantai- ja keskiviikkoiltaisin.

Lisätietoa koulutuksesta:
Virpi Loivarinne
puh. 044 320 4517, virpi.loivarinne@novida.fi

Iiro Aaltonen (koulutuspäällikkö)
puh. 044 090 1287, iiro.aaltonen@novida.fi

LUE LISÄÄ

HAE JATKUVASSA HAUSSA