Taitaja9 -paikalliskilpailut järjestetään Novidan toimipaikoissa viikoilla 43 – 45. Leikkimielinen kilpailu on tarkoitettu alueen 7. – 9. luokkalaisille, jossa 3 oppilaan muodostamat joukkueet mittelevät pääsystä jatkoon Salossa järjestettäviin aluekilpailuihin 28.11.2019. Joukkueiden nimet ja kokonaisajat ilmestyvät kilpailujen jälkeen lähes reaaliaikaisesti alla olevaan taulukkoon. Lopulliset tulokset valmistuvat kilpailun päätyttyä 11.11.2019.

Loimaan lopulliset tulokset (5 ensimmäistä jatkoon aluekilpailuihin)

  1. Vaahtokarkit (Yläneen yhtenäiskoulu) – 12.03
  2. Jee, sukset (Riihikosken yhtenäiskoulu) – 13.48
  3. Turhakkeet (Alastaron yläaste) – 13.50
  4. YKK (Yläneen yhtenäiskoulu) – 13.58
  5. Nimetön (Elisenvaaran yhtenäiskoulu) – 14.14
  6. KRP (Riihikosken yhtenäiskoulu) – 14.44
  7. AMK (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 14.57
  8. Kolmikko (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 15.35
  9. Tuttis (Alastaron yläaste) – 16.04
  10. Perunankeittäjät (Auran yhtenäiskoulu) – 16.08
  11. Pullaweikot (Yläneen yhtenäiskoulu) – 16.24
  12. Maisa (Puistokadun koulu) – 16.35
  13. Keket (Auran yhtenäiskoulu) – 16.58
  14. Team MEN (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 17.02
  15. Turrit Suomi (Alastaron yläaste) – 17.04
  16. Lukutoukat (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 17.25
  17. Aippa ja apinat (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 17.28
  18. Akseli & Tehotytöt (Alastaron yläaste) – 17.34
  19. Siru (Elisenvaaran yhtenäiskoulu) – 17.35
  20. Moet (Alastaron yläaste) – 17.51
  21. Taitamattomat (Auran yhtenäiskoulu) – 17.52
  22. Kaksoset ja Siiri (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 18.01
  23. Hiton juntit (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 18.08
  24. Matti-maanviljelijät (Hirvikosken yhtenäiskoulu) 18.08
  25. Tientukkeet (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 18.09
  26. Pikkuperunat (Alastaron yläaste) – 18.20
  27. W (Puistokadun koulu) – 18.26
  28. Oivariini (Alastaron yläaste) – 18.56
  29. JES (Riihikosken yhtenäiskoulu) – 19.05
  30. Nuoretisännät (Kartanon koulu) – 19.12
  31. Tenavat (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 19.20
  32. PEE (Alastaron yläaste) – 19.25
  33. Jorman kultamussukat (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 19.51
  34. Äkäpussit (Alastaron yläaste) – 20.21
  35. Muumimöröt (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 20.53
  36. Isoisän suosikit (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 20.54
  37. Tiituksen vastuu (Elisenvaaran yhtenäiskoulu) – 21.12
  38. Päättäjät (Alastaron yläaste) – 21.31
  39. JAS (Alastaron yläaste) – 22.02
  40. Esterit (Yläneen yhtenäiskoulu) – 22.05
  41. SNS (Puistokadun koulu) – 22.22
  42. Neuvonantajat (Kartanon koulu) – 22.50
  43. Päälliköt (Alastaron yläaste) – 23.01
  44. Luovat ipanat (Alastaron yläaste) – 23.08
  45. Ikiliikkujat (Kartanon koulu) – 23.42
  46. Rauhanrakentajat (Kartanon koulu) – 24.35
  47. Ripulilöörit (Alastaron yläaste) – 24.53
  48. Pömppikset (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 25.17
  49. JAM (Puistokadun koulu) – 26.16
  50. LOOPS (Hirvikosken yhtenäiskoulu) – 26.39

Uudenkaupungin lopulliset tulokset (jatkoon päässeet 6 joukkuetta)

  1. Team nakki (Ugin yhtenäiskoulu) – 08.47
  2. Onni-salaatti (Vehmaan yhtenäiskoulu) – 09.20
  3. Viirrottaako (Ugin yhtenäiskoulu) – 09.35
  4. Ritilät (Varppeen koulu, Laitila) – 09.54
  5. Sählärit (Taivassalon yhtenäiskoulu) – 09.55
  6. tgb550 (Kalannin yhtenäiskoulu) – 10.14

Uudenkaupungin kaikkien 60 joukkueen tulokset löytyvät täältä.

Liedon lopulliset tulokset (jatkoon päässeet 3 joukkuetta)

  1. Konkarit (Tarvasjoen koulu) – 13.01
  2. En mä tiedä (Ilmaristen koulu) – 13.16
  3. Expertit (Tarvasjoen koulu) – 13.37